Vyhledej
Šikovné nákupy
Gymnázium Jaroměř > Krimi

Honička motorkářů s policií - nekrácený videozáznam Policie ČR a Městské policie

Redakce / 14.06.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
VIDEO DOPLNĚNO .. Motorkáři na terénních strojích ve volném terénu, nejlépe v lesním prostředí a na polích, nejsou problémem pouze trutnovského okresu, ale i dalších míst v rámci celé České republiky. Takové vyjížďky mimo komunikace jsou většinou nelegální. Policisté proto provádí průběžně kontroly a samozřejmě bojují proti porušování zákona.
 


Na jednu takovou skupinku motorkářů narazili trutnovští policisté ke konci května v odpoledních hodinách na ulici Petříkovická, Na svých terénních motorkách právě vyjížděli z parkoviště. Už na první pohled bylo zřejmé, že stroje nesou známky jízdy terénem. Policisté okamžitě zpozorněli a uvědomili i kolegy z Městské policie, které požádali o spolupráci. Jejich hlídka byla shodou okolností nedaleko. Muži zákona za skupinkou vyjeli v úmyslu provést silniční kontrolu. Předepsaným způsobem se je snažili zastavit za použití modrého majáku se zvukovým znamením a nápisem stop. Motorkáři ale nereagovali a snažili se ujet. V tu chvíli mířili proti připraveným strážníkům Městské policie. Ti použili stavěcí terčíky a dávali řidičům jednoznačně pokyn k zastavení. Jezdci na strojích však pokynů k zastavení vůbec nedbali a stále ujížděli. Při svém počínání kličkovali mezi ostatními vozidly na vozovce a přejížděli i přes chodník. V jednom případě řidič na motorce projel okolo chodce na chodníku v těsné blízkosti.  Policisté se za nimi dále vydali služebními vozidly ulicí Ke Dráze, kde se však motorkáři rozprostřeli. Hlídky se ale nevzdaly a díky jejich vytrvalosti se jim podařilo alespoň jednoho hříšníka ze skupiny dostihnout a zablokovat natolik, že už nemohl v jízdě pokračovat. Následnou kontrolou policisté zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého cizince, který u sebe neměl potřebné doklady. Za tento prohřešek mu na místě udělili pokutu 3 tisíce korun v příkazním řízení. Jeho motocykl měl navíc nečitelnou poznávací značku, za což mu ve správním řízení hrozí sankce 5 - 10 tisíc korun a zákaz činnosti až na 1 rok. Stejně jako ostatní neukáznění řidiči se bude ještě zodpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku - neuposlechnutí výzvy úřední osoby, kde zákon hovoří o sankci do výše 10 tisíc korun. Policisté na základě důkladně provedeného šetření jsou na stopě i zbylým motorkářům a protiprávní jednání všech oznámí správnímu orgánu k projednání. Zákon pak v případě, že se přestupkového jednání dopustili cizinci, umožňuje správnímu orgánu předat celou věc k vyřízení na území jejich státu a postihu se tak nevyhnou.  

Policisté sice v tomto případě nechytli motorkáře přímo na lesních cestách, ale ani oni zřejmě neměli čisté svědomí, když před policisty ujížděli. 
Závěrem nutno podotknout, že pokud někdo užívá les jako trať pro terénní jízdu na motorce či jiném stroji, nejenže tím ničí životní prostředí (zasázené paseky nebo mladé stromky, ruší zvěř, ničí cesty, jsou nebezpeční pro turisty a cyklisty), ale vystavuje se také postihu za správní delikt. Podle lesního zákona za takovou nelegální jízdu hrozí ve správním řízení sankce až 100 tisíc korun, při opakovaném jednání až dvojnásobek.

nprap. Lukáš Vincenc
12. června 2019, 13:54

FOTOGALERIE - Honička motorkářů s policií - nekrácený videozáznam

 

Související články
Policisté hledají 43letého muže z Trutnovska
Rychlostí 190 km/h ujížděl řidič policistům ze Dvora Králové přes Zboží na Choustníkovo Hradiště. Podívejte se na video

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2152x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktGymnázium Jaroslava Žáka
Jaroměř

Lužická 423
551 23 Jaroměř

Telefon: 491 812 498
E-mail: 
Web: www.goajaro.cz

22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

Kalendář akcí