Vyhledej
Gymnázium Jaroměř > Služby občanům > Hasiči

Silný vítr udeřil i v Podkrkonoší - podívejte se na galerii fotografií - postupně doplňujeme

Redakce / 10.02.2020, Královédvorsko
Pošlete nám také svoje fotografie - do galerie je přidáme. Odkaz pro vložení je na našem webu vpravo nahoře: vložit článek/foto/video. Dopoledne byla navzdory situace v Královéhradeckém kraji poměrně klidná. Odpoledne však přes region přechází nárazové přeháňky doprovázené silným větrem.
 

FOTOGALERIE - Vítr v Podkrkonoší 10.02.2020

Nové video - hasiči Mostek - už víte, proč vám nejel dneska vlak:

Od pondělní půlnoci do pondělního dopoledne evidovali hasiči Královéhradeckého kraje celkem 27 událostí, z toho v 17 případech odstraňovali hasiči nebezpečné stavy v souvislosti se silným větrem. V drtivé většině se jednalo o odstranění stromů spadlých na komunikace.

Jednotky zasahovaly napříč celým krajem. 

Na Trutnovsku byl spadlý strom v katastru Hajnice, na Jičínsku pak u Kopidlna.

Na Náchodsku odstraňovali hasiči stromy v okolí Police nad Metují, Hořenic, Kramolny, Nového Města nad Metují, Heřmánkovic i Rasošek. 

Na Hradecku museli hasiči zasahovat u spadaných stromů v obcích Lišice, Písek, hradecké části Slatina, na Smetanově nábřeží v Hradci Králové pak spadla silnější větev na zaparkovaná vozidla. V Okružní ulici hasiči odstranili uvolněný satelit, který zůstal viset na domě pouze na kabelech. U Lužce nad Cidlinou pak boural ráno osobní automobil, který narazil do spadlého stromu, nehoda se obešla bez zranění. 

Na Rychnovsku odstranily jednotky spadlé stromy v katastru Lupenice, Olešnice v Orlických horách, obce Synkov – Slemeno i mezi Týništěm nad Orlicí a Křivicemi. 

Foto:
Štěpán Laušman, Láďá Válek, Markéta Haasová, hasiči Pecka, hasiči Mostek, hasiči Hajnice, areál hraběnka Jilemnice a další

 

Související články
V Královéhradeckém kraji stále platí kalamitní stav vyhlášený energetiky
Na Náchodsku stále platí kalamitní stav vyhlášený energetiky
V Podkrkonoší stále platí kalamitní stav vyhlášený energetiky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 10825x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět