Vyhledej
Šikovné nákupy
Gymnázium Jaroměř > KORONAVIRUS - informace z regionu

Očkovací centrum bude i v aule SPOŠ ve Dvoře Králové, Jaroměř se zvažuje

Královéhradecký kraj připravuje očkovací centra pro druhou fázi očkování proti covidu-19

Redakce / 21.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V současná době probíhá první fáze očkování proti covidu-19 v 7 nemocnicích kraje podle dodávky vakcíny. Zároveň se připravují další očkovací centra pro druhou fázi očkování, která by měla vzniknout minimálně na sedmi místech kraje.
 
Očkovací centra by měla vzniknout ve Dvoře Králové  n. L., v Hradci Králové, Náchodě, Jičíně, Trutnově, Vrchlabí, Rychnově nad Kněžnou. Tato místa budou tvořit páteřní síť pro celou druhou fázi očkování. Za účelem zřízení očkovacího centra byla v těchto městech zvoleny dočasně prázdné  a díky současným opatřením nevyužité prostory - zimní stadiony, společenská centra nebo aula střední školy.
 
"Ve spolupráci s vedením našeho města a našeho kraje budeme centrum v areálu naší školy v dalších týdnech připravovat. Škola je velmi dobře dopravně dostupná, prostor je moderní, bezbariérový a dostatečně velký. Má i veškeré zázemí určené pro hromadné akce. Budova průmyslovky je obrovská, takže jsme schopni zajistit bezpečné koridory pro pohyb osob a zároveň oddělení od normálního provozu školy," informoval na facebooku školy Petr Vojtěch, ředitel střední školy ve Dvoře Králové (SPOŠ - dříve SŠIS), kde se jako očkovací centrum využije prostorná aula školy. 


Uvažuje se však i o zřízení dalších očkovacích míst - a to v Broumově, Novém Bydžově a Jaroměři, čímž by se zajistila lepší dostupnost očkování. Problémem však je, že pro každé takové očkovací centrum i místo je nutné zajištit dostatečný počet personálu.

Je nezbytné připravit očkovací centra, která budou schopná zajistit větší kapacity, a tím urychlit proces proočkování obyvatelstva regionu. Do března předpokládáme, že tady aplikujeme na 62 tisíc dávek vakcíny. Od dubna do června bychom mohli očkovat měsíčně až 100 tisíc vakcín. Vše samozřejmě závisí na tom, jak budeme zásobeni vakcínou,“ uvedl hejtman Martin Červíček. 

V Královéhradeckém kraji od ledna očkují nemocnice zdravotníky, rizikové pacienty, klienty a personál v domovech pro seniory a také osoby starší 80 let. 

Do dnešního dne (19. ledna 2021) bylo v kraji očkováno téměř šest tisíc osob.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

 

 

Související články
Kraj připravuje vlastní strategii očkování, součástí jsou samostatná očkovací centra
Dnes začíná první vlna očkování na Covid v krajských nemocnicích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1685x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět