Vyhledej
Gymnázium Jaroměř > Služby občanům > Rozvoj regionu

První letošní přírůstky hlásí kraj nejen z porodnic, ale i z dvorské zoo

Redakce / 3.01.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Každoroční závod o prvního novorozence letos vyhrála trutnovská porodnice díky malé Táně. K druhému místu pomohl náchodské nemocnici malý Miroslav. Miminka jsou však hlášena i z dalších krajských organizací: například z dvorské zoo. Tam však ještě váhají i malé impaly s pohlavím, a to díky další snůšce mláďat.
 

FOTOGALERIE - První krajské přírůstky

V porodnicích nemocnic Královéhradeckého kraje se během prvních hodin roku 2020 narodily celkem tři děti. První přišla na svět Táňa, a to již ve 2:11 hod. v trutnovské nemocnici. O dvě hodiny později se narodil v náchodské nemocnici první chlapec Miroslav. Konec noční směny ještě stihla Valerie v jičínské nemocnici, který se narodila před sedmou ranní. První dva novorozenci dostali od hejtmana dárkové poukazy v hodnotě pěti tisíc korun.

První letošní přírůstky oznámila i dvorská zoo. Prvním mládětem roku 2020 se v Safari Parku Dvůr Králové stalo mládě impaly, což je středně velká africká antilopa. Mládě je zdravé a i ono se narodilo brzy k ránu hned 1. ledna 2020. V pátek 3. ledna měla u něj proběhnout podrobnější zdravotní prohlídka, při které by se zjistilo pohlaví mláděte, prohlídku ale odročilo narození dalších dvou mláďat impaly. Zdravotní prohlídka a očkování se tedy přesouvá na nejbližší neděli.  

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, ZOO Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1269x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět