Vyhledej
Šikovné nákupy
Gymnázium Jaroměř > KORONAVIRUS - informace z regionu

Antigenní testy na COVID-19 pro širokou veřejnost i ve Dvoře Králové

Redakce / 15.12.2020, Královédvorsko
Městská nemocnice ve Dvoře Králové bude nově provádět antigenní testy na přítomnost onemocnění COVID-19 i pro širokou veřejnost. Na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR jsou tyto testy plně hrazeny zdravotními pojišťovnami, a to za podmínek, které uvádíme dále v článku.
 

Objednávky je bezpodmínečně nutné zadávat vždy na konkrétní osobu, nelze tedy například členy jedné domácnosti objednat opakovaným zadáním osobních údajů pouze jednoho člena domácnosti.

Objednávky přes rezervační systém

Testy jsou prováděny ve vybraných termínech a časech, a to výhradně po předchozí rezervaci prostřednictvím elektronického objednávkového systému, který je dostupný na webu po kliknutí na tento odkaz.

Seznam testovacích center v Královéhradeckém kraji (pro případ, že nejbližší centrum nemá daný termín volný)

Rezervace po telefonu

Ve výjimečných případech, kdy zájemce o testování nedisponuje přístupem na internet, je možné provézt rezervaci po telefonu, a to na telefonním čísle 499 300 615 v době od 12 do 14 hodin. S ohledem na další provoz laboratoře prosím striktně dodržujte tento čas.

Co je nutné při rezervaci vědět

Do systému je nutné zvolit termín a čas rezervace, zadat jméno, příjmení, číslo pojištěnce (rodné číslo) a číslo mobilního telefonu, na které následně bude odeslána zpráva s potvrzením o provedení rezervace. Registrovat si uživatelský účet není nutné, postačí pouze vyplnění rezervačního formuláře.

Organizační pokyny:

  • odběry se provádějí v budově nové laboratoře ve Dvoře Králové (oddělení klinické biochemie a hematologie) – boční vchod označený nápisem „antigenní testy“,
  • k odběru se dostavte, pokud možno, pěšky, případně vozidlo zaparkujte mimo areál nemocnice,
  • při příchodu na odběrové místo předložte průkaz pojištěnce nebo průkaz totožnosti, kde bude ověřena objednávka k vyšetření ve vazbě na předchozí rezervaci.

Průběh vyšetření

Vyšetření se provádí pomocí výtěru z nosohltanu a jeho výsledek se dozvíte přímo na místě během přibližně 15 minut. Na základě tohoto výsledku obdržíte potvrzení, případně pokyny, jak dále postupovat.

Kolikrát mohu jít na testy?

Testy jsou u jednotlivců prováděny nejvýše jedenkrát za 5 dní a vyšetření se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVlD-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizováni izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR nebo POC antigenní test s negativním výsledkem.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mndk.cz


 

Související články
Pacienti se převážejí do nemocnic za hranici kraje, krajská síť je přetížená
Do krajských nemocnic se vracejí studenti i armáda, chybí personál
Antigenní testy na COVID-19 v Královéhradeckém kraji (seznam testovacích center)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6873x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět