Vyhledej
Šikovné nákupy
Gymnázium Jaroměř > KORONAVIRUS - informace z regionu

Do krajských nemocnic se vracejí studenti i armáda, chybí personál

Královéhradecký kraj vyzývá studenty zdravotnických škol, aby pomohli v nemocnicích

Redakce / 7.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Nemocnice hlásí obrovský nárůst hospitalizovaných a schází jim personál. Hejtman Martin Červíček proto nadále komunikuje s řediteli zdravotnických škol, aby studentům umožnili co nejjednodušší koordinaci dobrovolného nástupu do nemocnic.
 

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji je na hraně únosnosti. Pacienti jsou převáženi do nemocnic za hranicí kraje, ovšem největší problém aktuálně zaznamenávají nemocnice, kterým chybí personál.  

Osobně jsem opakovaně telefonoval s řediteli zdravotnických škol a prosil je o co největší podporu dobrovolnické pomoci v nemocnicích. Ty hlásí obrovský nárůst hospitalizovaných a schází jim personál. V tuto chvíli z pozice hejtmana nebudu vydávat příkazy k pracovní povinnosti. Věříme v ochotu a obětavost studentů, kterým za veškerou pomoc znovu děkuji. Například v náchodské nemocnici v těchto dnech vypomáhá už přes čtyři desítky studentů především z Evangelické akademie v Náchodě a já si podobného přístupu vedení škol nesmírně moc vážím,“ informoval hejtman Martin Červíček.

Koncem minulého roku v nemocnicích vypomáhalo na 240 studentů, kteří se výraznou měrou zasloužili o zvládnutí situace. V současné době v nemocnicích v Náchodě a Jičíně vypomáhají znovu také vojáci, o jejichž pomoc požádal hejtman Armádu ČR. Prozatím jich zde slouží 26.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj


 

Související články
Antigenní testy na COVID-19 pro širokou veřejnost i ve Dvoře Králové
Kraj připravuje vlastní strategii očkování, součástí jsou samostatná očkovací centra
Pacienti se převážejí do nemocnic za hranici kraje, krajská síť je přetížená

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 348x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět